İstanbul’da polis otosuna saldıran kadınların o anları ortaya çıktı

İHA

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde geçtiğimiz yıl yaşanan olaya ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Meydanı’nda gece saatlerinde devriye gezen polis ekibi, cadde üzerinden meydana giriş yaptı.

“Üzerinizdeki üniformaya mı güveniyorsunuz?”

Burada ilerleyen ekip, önünde yürüyen iki kıza yoldan çekilmeleri için kornaya bastı. Ancak dansçılık yaptığı ve öğrenci olduğu öğrenilen 22 yaşındaki Zeynep Beren B., ekibe tepki gösterdi.

Geç kız, “Burası yaya yolu, siz kendinizi ne zannediyorsunuz, defolun başka yerden geçin. Üzerinizdeki üniformaya mi güveniyorsunuz?” diyerek bu kez de küfürler savurmaya başladı.

Polis otosunu yumruklayıp küfürler savurdu

Çevredeki vatandaşların duyacağı şekilde hakaretler de savuran kadın, polis otosunun da kaputunu yumruklamaya başladı. Bunun üzerine araçtan inen polis ekibi, kadını uzaklaştırmaya çalıştı.

Ancak uyarıları dikkate almayan kadın, bağırarak küfretmeye devam etti. Bu sebeple polis, kadını gözaltına almak istedi. Kadınlar ise polise direnerek tekme ve yumrukları savurdu.

Kadın polis otosuna bindirilmek istenildiği esnada yanındaki arkadaşı Elif Aleyna Ö., aracın kapısını açarak polis memuruna eliyle vurmaya başladı.

Polis ekiplerinin müdahalesi sonucu iki kadın da güçlükle polis otosuna bindirildi. Yaşananlar güvenlik kameralarına anbean yansıdı.

Doktor beyaz kod verdi

Sağlık kontrolünden geçirilmesi için hastaneye götürülen iki kadın, polis otosu içerisinde polis memurunu darbederek direnmeye devam etti.

Hastanede de aynı şekilde küfrederek bağırmayı sürdüren iki kadını güvenlik görevlileri sakin olmaları yönünde uyardı ancak başarılı olamadı.

Hastanedeki doktora da küfür ve hakaret ettiği öğrenilen iki kadın hakkında doktor, şikayetçi olacağını söyleyerek “beyaz kod” uyarısı verdi.

“İnşallah anan, bacın da bu duruma düşer”

Güçlükle alınan sağlık raporu sonrasında iki kadın, emniyete götürülmek üzere polis otosuna bindirilmek istendi.

Ancak iki kadın, kendini yere atarak polis direndikten sonra tekme ve yumruklar salladı. Zorlukla araca bindirilen kadınlardan biri, “İnşallah anan, bacın da bu duruma düşer.” diye küfürler etti.

Karakolu da birbirine kattılar

Daha sonra polis otosuyla emniyete götürülen iki kadın, burada da rahat durmadı. Küfür ve hakaretler eden iki kadın, oturduğu yerden kalkarak polise saldırdı.

Polis memuru yaşananları cep telefonuyla kayıt altına alırken, karakolu adeta birbirine katan iki kadının ifadesi alındı. Geceyi nezarethanede geçiren iki kadına, “tehdit-hakaret”, “görevi yaptırmamak için direnme”, “kamu aracına zarar verme” suçlarından ve “beyaz kod” verilmesinden dolayı adli işlem yapıldı.

Mahkeme süreci devam ediyor

İşlemlerinin tamamlanması sonrasında adliyeye sevk edilen saldırgan 2 kadın, çıkartıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Olayla ilgili mahkeme sürecinin halen devam ettiği ortaya çıktı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x